+48 000 000 000

Jak przygotować samochód do podróży?

Niestety, obostrzenia nadal ograniczają nasze plany związane z dalekimi podróżami. Niemniej, nawet, jeśli planujemy jakiś wyjazd na terenie naszego kraju samochodem, musimy odpowiednio przygotować siebie i nasze auto do takiej eskapady.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest oczywiście odpowiednie zaplanowanie całej trasy, miejsc, które być może będą naszym docelowym postojem itd. Niestety, wielu zapomina całkowicie o rzeczy kluczowej, jaką jest sprawność Twojego samochodu. Oto najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać podczas planowania podróży, aby mieć pewność, że samochód jest tak samo gotowy do jazdy, jak Ty.

1.  Stwórz listę kontrolną elementów, które musisz sprawdzić w swoim pojeździe przed wyruszeniem w drogę. I niezależnie od tego, czy zabierasz własny samochód, czy wynajęty, nadal warto je wszystkie wykonać.

Najważniejsze, których nie można przegapić, to:

  • Hamulce – sprawdź je zwłaszcza, jeśli używasz samochodu, który nie jest Twoim własnym i którego nie znasz. Bez wątpienia chcesz mieć pewność, że hamulce działają, zanim wyruszysz w długą podróż. Jeśli więc Twoje hamulce są miękkie lub wydają nietypowe dźwięki, nie zalecamy ruszania w podróż, przed oddaniem auta do mechanika.
  •  Światła – Ostatnią rzeczą, której mógłbyś chcieć, jest wypalenie się żarówek świateł przednich, gdy poruszasz się nocą po wiejskich drogach na nieznanym kompletnie terenie. Dlatego przed wyjazdem sprawdź, czy wszystkie światła są sprawne, w tym wewnętrzne. Na wszelki wypadek najlepiej zabrać ze sobą zapasowe żarówki.
  • Poziomy płynów – poziomy płynów są tak ważne, aby Twój samochód działał prawidłowo, jednak niestety często są ignorowane. Przyzwyczaj się do regularnego sprawdzania ich, niezależnie od tego, czy wybierasz się w podróż, czy nie.
  • Opony – potrzebują samodzielnie listy kontrolnej. Ale co najważniejsze, sprawdź bieżnik, ciśnienie powietrza i czy masz wszystko, czego potrzebujesz, na wypadek przebicia opony (zestaw naprawczy, koło zapasowe).

2. Przygotuj zestaw awaryjny i trzymaj go pod ręką. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której następuje awaria i jesteś niedostatecznie przygotowany. Więc weź tam cały sprzęt, którego możesz potrzebować – od liny holowniczej do odzieży odblaskowej.

3. Sprawdź czy Twoje ubezpieczenie jest ważne także zagranicą . Bez względu na to, jak bardzo jesteś przygotowany, zawsze może dojść do awarii, więc najlepiej być przygotowanym. Po prostu nie warto dodatkowego stresu związanego z stłuczką czy awarią, a potem uświadomienia sobie, że nie jesteś z tego powodu objęty ochroną. A jeśli wyjeżdżasz za granicę, dobrze byłoby sprawdzić, czy Twoje ubezpieczenie to również obejmuje.

4. Kup kosz samochodowy . Zaufaj nam, nie pożałujesz tego. Oszczędza ci miejsca w aucie i chroni przed rozlaniem i zabrudzeniem go. Jeśli zabierasz ze sobą dzieci, to tym bardziej taki kosz jest wskazany. Pojemniki samochodowe dodają bardzo potrzebnego poczucia porządku i organizacji podczas podróży. Możesz je zamówić online stosunkowo niedrogo, często ładnie umieszczając je na oparciu krzesła lub centralnej jednostce samochodu.

To wszystko, o czym musisz pomyśleć, przygotowując się do podróży samochodem. Jeśli już przeszedłeś przez wszystkie punkty, możesz zabrać się za planowanie trasy!

Wynajmij stronę!

Jeśli chcesz zacząć zarabiać realizując usługi złomowania w Radomiu i okolicach, już teraz zapoznaj się z ofertą naszego PROGRAMU PARTNERSKIEGO oraz przeczytaj WARUNKI WYNAJMU STRONY WWW.

Serdecznie zapraszamy!