IMG-20210804-WA0016

9 najczęstszych awarii silnika w samochodach

Silnik jest sercem każdego sprawnego samochodu. To jeden z aspektów dbania o pojazd i prowadzenia go, którego po prostu nie można lekceważyć. Zdiagnozowanie usterki silnika nie zawsze jest łatwe, a naprawa może być jeszcze trudniejsza. Jeśli uważasz, że Twój silnik ma problemy lub, co gorsza, psuje się, zapoznaj się z poniższymi dziewięcioma najczęstszymi problemami związanymi z awariami silnika samochodowego. Nie wszystkie problemy z silnikiem są poważne i można je stosunkowo szybko i tanio naprawić, ale wszystkie mogą powodować awarie silnika i, w najgorszym przypadku, wymagają kompletnej wymiany.

  1. Słabe smarowanie Absolutnie niezbędne jest, aby silnik otrzymał wystarczającą ilość oleju między ruchomymi częściami. Brak smarowania spowoduje niepotrzebne tarcie wewnątrz silnika, co prowadzi do przegrzania i, co gorsza, zacierania się silnika. Upewnij się, że Twój pojazd jest okresowo serwisowany, co obejmuje regularną wymianę oleju, aby utrzymać ilość na odpowiednim poziomie.
  2. Awaria pompy olejowej Awaria pompy olejowej jest niezwykle poważna dla żywotności każdego silnika. Awaria pompy olejowej prawie na pewno pozbawi silnik niezbędnego smarowania. Zawsze upewnij się, że olej silnikowy, którego używasz w silniku, ma rzeczywistą lepkość, dzięki czemu jest wystarczająco lekki, aby szybko przepływał przez pompę.
  3. Osady olejowe i gruz Starszy, brudny olej ma skłonność do pozostawiania osadów i zanieczyszczeń na elementach silnika, takich jak zawory dolotowe i świece zapłonowe, nie wspominając o komorach spalania. W ramach okresowego serwisu w lokalnym warsztacie będą oni regularnie czyścić filtry oleju silnika, aby uniknąć osadzania się zanieczyszczeń w łożyskach pojazdu.
  4. Niewystarczająca kompresja paliwa i powietrza Słabe sprężenie paliwa i powietrza w silniku samochodowym to recepta na katastrofę. Najczęstszymi przyczynami słabego spalania w silniku są pęknięte uszczelki zaworów, dziury w cylindrach i nadmiernie zużyte pierścienie tłokowe, co powoduje wyciek powietrza.
  5. Wyciekający płyn chłodzący silnik Jedną z łatwiejszych do zdiagnozowania usterek silnika jest wyciek płynu chłodzącego. Jeśli poziom płynu chłodzącego w silniku jest stale niski po jego uzupełnieniu, jest to pewny sygnał, że w układzie chłodzenia wystąpiła usterka. Płyn chłodzący powinien być wolny od zanieczyszczeń i osadów, aby przez cały czas utrzymywać bezpieczną temperaturę pracy silnika.
  6. Zablokowane chłodnice silnika Stary płyn chłodzący silnik, który przez długi czas nie był utrzymywany w czystości, może spowodować wypełnienie chłodnic silnika niechcianymi osadami i osadami. To kolejna częsta przyczyna przegrzewania się silników. Staraj się unikać używania twardej wody jako chłodziwa, ponieważ z biegiem czasu istnieje ryzyko korozji grzejników z powodu kamienia.
  7. Przedłużona detonacja silnika Jeśli jedziesz, a twój silnik stuka, całkiem możliwe, że w komorze spalania jest zbyt dużo ciepła. Połączenie przegrzania i wysokiego ciśnienia powoduje detonację silnika, zwaną również uderzeniem iskrowym, która może spowodować długotrwałe uszkodzenie tłoków, uszczelek głowicy i pierścieni tłokowych.
  8. Uszkodzone czujniki tlenu Niedokładny czujnik tlenu jest niebezpieczny nie tylko dla twojego silnika, ale także dla reszty samochodu. Jeśli czujnik nie poda Twojemu samochodowi prawidłowych danych o tym, ile tlenu pozostało w wydechu i ile paliwa znajduje się w zbiorniku benzyny/diesla, ryzykujesz nieefektywnością jazdy, marnując dużo pieniędzy na dłuższą metę.
  9. Przestarzałe świece zapłonowe Ten problem jest szczególnie powszechny w starszych pojazdach. Świece zapłonowe są przeznaczone do zapalania sprężonego paliwa w silniku Twojego samochodu. Przestarzała świeca zapłonowa powoduje słaby zapłon i może zatrzymać silnik przed przewróceniem, tj. przerwą w zapłonie. To kolejna kwestia, która powoduje nieefektywną oszczędność paliwa i może również spowodować poważne, długotrwałe uszkodzenie silnika.

Jeśli nie chcesz już się męczyć z przestarzałym samochodem i inwestować w niego, możesz skorzystać z renomowanego skupu samochodów za gotówkę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze komentarze
Blog
redaktor

Zalety wypożyczalni samochodów

Wypożyczenie samochodu jest łatwe. Jeśli po raz pierwszy wynajmujesz samochód w Houston, ten post jest dla Ciebie – opowiemy Ci wszystko o tym, czego Ci

Read More »
Blog
redaktor

5 najczęstszych przyczyn awarii układu chłodzenia

Awaria układu chłodzenia Istnieje wiele różnych powodów w przypadku awarii układu chłodzenia pojazdu. Przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych problemów, które mogą spowodować awarię. Omówimy kilka głównych problemów, z

Read More »
Trendy motoryzacyjne 2021
Blog
redaktor

Trendy motoryzacyjne w 2021 roku

Od lat słyszymy o trendach i technologiach, które zmienią znaną nam do tej pory motoryzację. Teraz zaczynamy widzieć, jak niektóre nowinki wkraczają na nasze drogi. Spodziewaj się,

Read More »
Blog
redaktor

Jak szybko sprzedać samochód. Kilka możliwości

Będą w życiu chwile, kiedy będziesz musiał szybko sprzedać swój pojazd , na przykład rozwód, wyprowadzka poza województwo lub konieczność szybkiego pozyskania gotówki na spłatę zobowiązań. Sprzedaż samochodu

Read More »
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x